Problemy z wypróżnianiem przy antybiotykoterapii

Witam, w Zeszłym tygodniu brałam antybiotyk, i zaczął się mój problem z wypróżnianiem, tzn odczuwam kujący ból podczas wyprózniania i zauważam śladowe ilość krwi na papierze. Poza tym żadnych dolegliwości. Zakupiłam procto-glyvenol. Czy jest jeszcze jakiś lek który może mi pomóc?Jestem na wakacjach, nie mam możliwości udania się do lekarza.

proszę zakupić dobrej jakości florę bakteryjną, dużo pić, zmodyfikować dietę by była lekka, spożywać jogurty, kefiry itd. i po kilku dniach powinno wszystko wrócić do normy.
Jeśli nie proszę udać się do lekarza odpowiedniej specjalności.
Pozdrawiam
dr Kasia Karpińska