Problemy z wypróżnianiem się u dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym

Witam, moja 15-miesięczna córka ma problemy z oddawaniem stolca. Kupkę robi co 2-3, a nawet do 5 dni. Jest ona twarda, często składa się z kozich bobków. Przy oddawaniu stolca pęka jej pupa. Dodatkowo zarówno wargi sromowe, jak i pupa jest cały czas zaczerwieniona i tkliwa. Przed zrobieniem kupki córka jest niespokojna, płaczliwa, po zrobieniu jest wszystko OK. Często na czczo podaję jej przegotowaną wodę, ale to nie pomaga. Karmiona jest 2 razy dziennie mlekiem modyfikowanym Nan junior, 1 dziennie kaszka manna na mleku modyfikowanym, obiadek (często ze słoiczka + zwykły obiad), do tego deserki, które rozluźniają stolce, jabłko i woda, soki lub kompot. Co mam robić, gdyż córka bardzo cierpi przy oddawaniu stolca, bardzo płacze, wręcz krzyczy, cała się trzęsie.

Witam!
Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn, wskazana jest konsultacja z pediatrą w celu zebrania dokładnego wywiadu oraz zbadania Pani córki. Konieczne jest przeprowadzenie oceny odbytnicy (poprzez badanie per rectum), wykonanie badań podstawowych oraz USG jamy brzusznej. Oprócz przyczyn organicznych dość prawdopodobną przyczyną mogą być zaparcia czynnościowe, w tej sytuacji konieczne będzie urozmaicenie diety błonnikiem oraz ewentualnie stosowanie leków prokinetycznych. W tej chwili nie można nic więcej powiedzieć, konieczne jest badanie fizykalne. Pozdrawiam serdecznie!

warto skonsultować się z pediatrą, może warto przez jakiś czas wyeliminować kaszkę, lub podać syropy przeczyszczjące w porozumieniu z lekarzem