Problemy z wypróżnianiem u 19-letniej osoby

Mam problemy z wypróżnianiem. Do toalety chodzę około raz na 3 dni. Dziś po załatwieniu się zobaczyłam na papierze dużą ilość krwi. Nie wiem czy udać się z tym do lekarza. Dodam, że przez ostatni tydzień wyjątkowo dużo jadłam i mało się wypróżniałam, miałam nadęty brzuch.

Witam, powodów tego stanu rzeczy może być wiele - od mało zbilanoswanej diety (mało błonnika i płynów) po hemorodiy i zaburzenia flory jelitowej. Generalnie wskazana jest pilna wizyta u lekarze ze względu na obecność krwi w kale