Problemy z wypróżnianiem u 2,5-letniego dziecka

Witam. Moja 2,5 letnia córka od dłuższego czasu ma problemy z wypróżnianiem. Miała już lactulose, debridat, czopki - pomimo tego potrafi wstrzymać tydzień. Zmieniłyśmy też dietę. Córka nie je słodyczy ( próbujemy metody nagrody za "kupkę" i wtedy dostaje lubisia ), bananów, kakao. Pije głównie sok jabłkowy z wodą ( 1/3 soku na resztę wody ). Je surowe jabłka, marchewkę, czasem kiwi, jogurty ( przeważnie z owocami - naturalnego nie chce ). Jako przekąski je chrupki kukurydziane. Proszę o pomoc. M

czasem zaparcia są wynikiem alergii na jakiś pokarm . Należy wrócić do diety 2 składnikowej i stopniowo co kilka dni dodawać jeden składnik żeby zaobserwować po czym dziecko ma takie problemy. Surowe jabłka nie polepszają sytuacji. Powinna dostawac gotowane jabłuszko, kompot z suszonych śliwek, moreli, Warto zrobić usg brzuszka a w ostateczności udać się do gastrologa na szerszą diagnostykę.