Problemy z wypróżnianiem u 2-letniego dziecka

Witam.Jestem mamą Oliwki która ma 2 lata i 7 miesięcy.Mój problem dotyczy siusiania i robienia kupy.Otóż wiele razy już było że Oliwka robiła kupę do nocnika.Ale co jakiś czas wracamy do punktu wyjścia.Nie wiem ćzy jest to spowodowane tym że czasami ma twardszą kupę.Wtedy muszę od nowa ją namawiać do robienia kupy na nocnik.Gdy jej nie przypilnuje chowa się i zaczyna robić do majtek.Ostatnimi czasy też posikuje do majtek.Ale przeważnie jest tak gdy jesteśmy w domu.Na dworze potrafi przytrzymać.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, takie zachowanie jest sygnałem alarmowym, być może jest to reakcja na stres. Konieczna jest konsultacja z pediatrą, który zbada dziecko. Pozdrawiam