Problemy z wypróżnianiem u 3-latki

Witam. Moja 3 letnia córka ma problem z wyproznianiem. Do tej pory robiła kupkę co 3-4 dni. Teraz ma przerwę trwającą już 6 dni, a zdarzyła się ostatnio przerwa 10cio dniowa. Po takim czasie u córki jest krwawienie z odbytu. Co można zrobić, w jaki sposób zwiększyć częstotliwość oddawania stolca? Stosujemy syrop Lactulosum który jak widać nie działa. Pozdrawiam Edyta

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku tak długo trwających przerw pomiędzy wypróżnieniami oraz pojawiania się krwi z odbytu należy udać się z dzieckiem do specjalisty pediatry. Lekarz po ustaleniu przyczyny nieprawidłowości wdroży odpowiednie leczenie.