Problemy z wypróżnianiem u 30-letniej osoby

witam jaka moze byc przyczyna ze niemoge sie wypróżniac mam ból brzucha kolki raz z prawej strony raz z lewej czy to dlatego ze to jedzenie pare dni zalega w jelitach

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez badania nie da się postawić właściwej diagnozy. Przyczyn może być wiele, m.in. nieprawidłowa dieta, mała aktywność fizyczna, zespół jelita drazliwego czy niedoczynność tarczycy. Radzę udać się do lekarza, który po badaniu zadecyduje o konieczności dalszej diagnostyki Pani problemu.
Pozdrawiam