Problemy z wypróżnianiem u 5-letniego syna

witam.moj synek ma 5 lat od okolo roku ma problemy z wyproznianiem robi kupke 2 razy w tygodniu czasmi 1 nie odczuwa przy tym rzadnych boli nie boli go brzuszek innych dlegliwosci nie ma ale jego kupka ma wielkosc franfuterka czy nie jest to stolec za cienki nie mam pojecia jaki stolec powinien byc u dziedzka ?

Witam! Dziecko rzeczywiście oddaje stolec dość rzadko. W tej sytuacji przede wszystkim radziłabym zwiększenie w diecie dziecka produktów bogatych w błonnik (pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane, jabłuszka) i dbanie o to, by dziecko spożywało dużą ilość niesłodzonych płynów.