Problemy z wypróżnianiem u 6-tygodniowego dziecka

Witam Sześciotygodniowy noworodek karmiony piersią nie robi kupy od trzech tygodni bez użycia czopka. Boję się, iż takie długotrwałe stosowanie jest niebezpieczne dla dziecka. Czy przyczyną może być zła dieta? Przez pierwsze tygodnie karmienia jadłam dużo białego pieczywa, ryżu, wafli ryżowych, nie wiedząc, że powodują one zaparcia, mało też piłam płynów. Jak teraz pomóc dziecku? Co można wprowadzić do mojej diety?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, po badaniu będzie można zalecić najbardziej odpowiednie dalsze postępowanie.

Magdalena StusiĹska

Przede wszystkim należy dużo pić i obserwować co szkodzi dziecku. Warto skonsultować się z lekarzem pediatrą w celu dokładniejszej diagnostyki.