Problemy z wypróżnianiem u rocznego dziecka

DZIEŃ DOBRY!!! MÓJ ROCZNY SYNEK MA PROBLEMY Z WYPRÓŻNIANIEM SIĘ. WCZEŚNIEJ POMAGAŁY CZOPKI A TERAZ RZADKO KIEDY DOCHODZI DO WYPRÓŻNIENIA PO ICH ZASTOSOWANIU. STOSUJEMY TEŻ LAKTULOSUM(syrop) OD OKOŁO 3 TYGODNI ALE RÓWNIEŻ NIE MA POŻĄDANYCH EFEKTÓW. MAŁY MIAŁ RÓWNIEŻ ROBIONE USG JAMY BRZUSZNEJ I LEKARZ STWIERDZIŁ, ŻE WSZYSTKO JEST OKEJ. JUŻ NIE WIEMY JAK SOBIE RADZIĆ, ZAŁATWIA SIĘ CO 2-3 DZIEŃ W MAŁYCH ILOŚCIACH. OGÓLNIE OLEK JEST WESOŁY I NIE WIDAĆ PO NIM BY BYŁ CHORY. PROSIMY O POMOC. POZDRAWIAM

Milena Lubowicz

W pierwszej kolejności proszę pamiętać o diecie, unikać czekolady, kakao czy białego pieczywa a podawać dużo owoców i warzyw. No i dużo picia, woda i soczek. Jeżeli przy tym dziecko nie ma innych objawów, jest wesołe, rozwija się prawidłowo, to proszę postępować zgodnie z zaleceniem pediatry.
Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli synek nie prezentuje żadnych objawów negatywnych przy takiej ilości wypróżnień to prawdopodobnie taka jest jego fizjologia w tym czasie. Proszę się zgłosić do pediatry gdyby dziecko wykazywało oznaki negatywne takie jak brak apetytu, cechy odwodnienia, nadmierną ospałość itp. Pozdrawiam.

Być może problem jest w diecie - zwiększono podaż zapychających produktów takich jak banan, ryż, marchew? Być może za dużo słodyczy w postaci czekolady czy kakao? Za mała podaż warzyw i owoców, a także płynów w postaci soków owocowych, wody, herbatki?