Problemy z wypróżnianiem w 36. tygodniu ciąży

Witam. Mam 23 lata i jestem w 36 tygodniu ciazy. Od dluzszego czasu mam problemy z wyproznianiem sie oraz zoladkiem. Niedawno zauwazylam ze pogorszylo mi sie. Mam biegunki, chodze do toalety 3 do 5 razy, czesto niedlugo po posilku. Nie wiem czy jest to spowodowane bakteriami, ciaza, czy dieta. Jem zdrowo, unikam smazonych rzeczy, slodyczy, duzo pije oraz staram sie spozywac duzo blonnika. Bardzo prosze o pomoc. Raz zauwazylam rowniez obecnosc krwi w kale.

Częstsze lub też rzadsze wypróżnianie w czasie ciąży zdarza się, jest nawet dość powszechne. Można to częściowo wyrównać dietą. Jednak w tym przypadku - krew w kale! - powinna Pani natychmiast zgłosić się do lekarza, który skieruje na odpowiednie badania.