Problemy z wypróżnianiem, zaparcia, krew w stolcu i guzki w odbycie

Mam 29 lat i od około 3 mam problem z wypróznianiem. Mam zaparcia,raz zdarzyla mi sie krew na koniec wyproznienia. Stolec przy wyproznieniu ma wyrazny kant. Mam tez dziwne guzki przy odbycie. Muszę bardzo napierac przy wyproznieniu i nie zawsze sie to udaje. Moj ojciec 10 lat temu mial usuwany polip jelita i boje sie ze to moze byc to samo lub rak. Często też nieprzyjemnie burczy mi w brzuchu i swędzi mnie przy kosci ogonowej. Prosze o porade

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę zgłosić się do lekarza chirurga proktologa. Z powodu obciążenia rodzinnego, sytuacja powinna zostać zweryfikowana przez lekarza w badaniu klinicznym.