Problemy z wypróżnieniem a możliwe następstwa

Od 6 tygodni nie wyprozniam się, kał jest strasznie suchy i ogromny, czy mogę sobie wstrzyknac np olej żeby łatwiej się wyproznic czy lepiej na pogotowie bo mogą mi kiszki popekac lub coś tego typu. Niedawno zemdlalam z bólu przy takim samym zaparciu więc próbować sama czy pogotowie by nic nie pękło gdy będzie parcie? Proszę o pomoc strasznie się boję i nie wytrzymuje a nie idę na toalete ze strachu

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza, może się Pani udać do szpitala. Sądzę, że należy od środków doustnych lub czopka glicerynowego.