Problemy z wypróżnieniem a stosowanie Lactulosum

witam mam pytanie odnośnie syropku lactulosum otóż niekiedy mam kłopoty z wypróżnianiem i wtedy wspomagam się właśnie tym syropem biorę 1 łyżkę mam pewne obawy czy ten syropek jest na pewno bezpieczny wiem że biorą go nawet małe dzieci pani w aptece też mnie zapewniała że jest on bezpieczny i można go stosować bez ograniczeń proszę o odpowiedź pozdrawiam

Syrop jest bezpieczny stosowany sporadycznie. Proszę jednak pamiętać, że częste stosowanie środków przeczyszczjących zaburza naturalną pracę jelit i może prowadzić do poważnych problemów. Problemy z wyróżnieniem najlepiej jest regulować bogatą w błonnik dietą (należy przy tym pamiętać o odpowiedniej podaży płynów).