Problemy z wypróżnieniem i brak czucia potrzeby oddania stolca

Mam duzy problem z fizjologiczna potrzeba.Zalatwiam sie raz na 2/3tyg czasem dluzej.mam trojke dzieci i kazdq ciaza powodowala wieksze problemy.rzecz w tym ze ja nie czuje ze potrzebu a gdy juz zlapie to jest bardzo rzadka,czasem jest ze zalatwiam sie codziennie przez 2/3 dni ale to jest po dlugiej przerwie.dzis mija 11 dzien czuje bol w podbrzuszu jak na miesiaczke ale to nie mozliwe wymusilam troszke i to wszystko.mam tak od kilku lat. Prosze pomocy. (Po ostatniej ciazy mam tez hemoroidy) boli

Witam. Przede wszystkim powinna Pani wzbogacic dietę w produkty bogate w błonnik oraz spożywać duża ilość niegazowanych płynów. Należy zrezygnować z produktów zapierajacych tj. Białego pieczywa, ryżu, ziemniaków czy słodyczy. Dodatkowo może Pani wspomóc perystaltykę syropami z oleju rycynowego czy laktulozy.