Problemy z wypróżnieniem i uczucie wzdęcia a stan po histerektomii

pozdrawiam z Poznania, mam 63 lata, jestem po histeroktomi, moje życie się zmieniło, mam problemy z wypróżnianiem,byłam nawet w szpitalu bo przez 10 dnie miałam problemy , chirurg kazał się zgłosić jak się powtórzy, boję się czy to nie guzy na okrężnicy, z prawej strony /pod piersią/ mam uczucie wzdęcia i coś mi przeszkadza, trzymam dietę , muszę uważać , aby się nie przeziębiać / pracuję/ proszę o pomoc

Aleksander Ropielewski

Najpewniej przyczyną są zrosty pooperacyjne które powodują zaburzenia perystaltyki jelit. Niestety nie ma skutecznego leczenia zrostów. Stosujemy leczenie zachowawcze - wlewki, hegarowanie. Z czasem objawy mog się zmniejszyć lub niestety nasilić. Nie ma odnośnie tego reguły.

Proszę podejść na Stary Rynek, w aptece "Pod Złotym Lwem" (obok Browarii) kupić kapsułki SANPROBI IBS ("zielone"), stosować 1 kapsułkę po kolacji. Jeśli powodem nie są zrosty, to po regulacji flory jelitowej ma Pani szanse na ustąpienie zaparć. Czasem ustępują już w czasie miesiąca kuracji. Powodzenia poznanianko!