Problemy z wypróżnieniem i wzdęcia

chcialabym pomoc swojej mamie ona ma 63lata wczesniej wszystko bylo normalnie nagle zaczela miec problem z wyproznianiem najpierw czula sie wzdeta wiec zazyla espumisan max wczesniej jadla cos pikantnego podejzewala ze moze to przez to lub przez hemoroidy bo teraz ma uczucie ze chce isc do toalety ale wylatuje plynne i kawalki a czasem normalne ale zawsze z krwia juz od4tyg.leci ta krew wyproznia sie 4razy dziennie jakie leki jej pomoga co to moze byc?

Na początek proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Podstawowe badanie powinny pomóc określić przyczynę zaburzeń. Jeśli okaże się ona emocjonalna (tzn somatyczne badania wyklucza istnienie innych chorób) wówczas będzie warto zgłosić się do psychologa i podjąć psychoterapię. Najpierw jednak konieczne jest wykluczenie innych (chorobowych) przyczyn.

Szanowna Pani,

na to pytanie jest w stanie odpowiedzieć lekarz pierwszego kontaktu po badaniu kontrolnym i zapewne wynikach morfologii oraz badaniach próbki kału. Bez tego można dywagować, co to może być... tylko w zasadzie szkoda, żeby w tym czasie Pani mama się męczyła.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Anna Szostak, www.ctzo.org