Problemy z wypróżnieniem po operacji odbyt odbytnicy

W lipcu dokonano u mnie niskiej przedniej resekcji odbytnicy z powodu podejrzenia guza odbytu. W VIII dobie z powodu rozejścia zespolenia wykonano drenaż miednicy małej laparotomię oraz kolostomię pętlową na poprzecznicy. Po 4 miesiącach usunięto kolostomię ( w grudniu). Od tego czasu mam problemy z wypróżnianiem z powodu zwężenia. Raz w tygodniu konieczna jest lewatywa. Jestem tym przerażona. Trwa to już zbyt długo. Lekarz ma nadzieję, że to zwężenie się poszerzy. Co w tej sytuacji zrobić.

W takim wypadku pozostają tylko okresowo lewatywy i środki przeczyszczające. Niestety jeśli zwężenie utrzyma się (jeśli zwężenie utrzyma się powyżej 6 miesięcy) zapewne już nic się w tej kwestii nie poprawi. Może okazać się, że jeśli odbyt zamknie się całkowicie i dojdzie do niedrożności tylko wyłonienie stałej przetoki jelitowej będzie leczące.