Problemy z wypróżnieniem się i hemoroidy

Witam! Odkąd pamiętam mam problemy z wypróżnianiem się (mimo zdrowego odżywiania się, dużej ilości płynów i wysiłku fizycznego). Ostatnio zaczęłam stosować czopki glicerynowe, które bardzo mi pomagają. Zastanawiam się tylko czy przewlekłe ich stosowanie jest bezpieczne i czy nie uzależnia? Dodam, że mam hemoroidy.

Aleksander Ropielewski

Przewlekłe stosowanie czopków glicerynowych może powodować późniejsze zaparcia po zaprzestaniu ich stosowania. NIe mają one natomiast właściwośći uzależniających.