Problemy z wypróżnieniem się z powodu zaparć

Witam, od kilku miesięcy mam problemy z wypróżnieniem się z powodu zaparc, czasem zdarzały się poprawy, ale krótkotrwałe. Bolał mnie brzuch i po wyproznieniu ból ustepowal, ale czułam, że nie wyprozniam się do końca. Tydzień temu dostałam biegunki, która trwała prawie 3 dni i był to najpierw śluz z resztkami kału, a potem woda w kolorze bardzo ciemnym, prawie czarnym. Potem myślałam, że wróciły zaparcia, ale znowu mam biegunkę też prawie wodę. Smecta i węgiel nie pomogła, Nie jem inaczej.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać sie do lekarza rodzinnego. Po wstępnym badaniu lekarz określi odpowiednie dalsze postepowanie.

Powinna Pani zwrócic sie o pomoc go koloproktologa lub gastroenterologa. Przede wszystkim należy ustalić przyczynę zaparć. Czy są one wywołane zbyt wolnym pasażem jelitowym czy zaburzeniami czynności mięśni dna miednicy.