Problemy z wypróżnieniem u 2-latka

Moj 2 letni syn ma problemy z wyproznianiem. Czesto probuje cos zrobic i mimo wysilku nie daje rady. Dzis 3 dzien. Jsk zrobi kupke to jest ona twarda i smierdzaca. Maly je duzo owocow:jablek i teraz daje mu sliwki ze sloika. Nie je czekolady i innych slodyczy. Czasami biszkopty lub ciastko z marmoladka. Jak mi pomoc.

Witam. Problemy z wypróżnianiem u dzieci mogą wynikać również ze zbyt małej ilości przyjmowanych płynów lub mieć postać tzw. zaparć nawykowych. W celu złagodzenia dolegliwości można podawać dziecku syrop z laktulozy.