Problemy z zaakceptowaniem swojej wagi u nastolatka

Mam 174 i ważę 65 kg. Jestem chłopakiem. Czy moja waga jest prawidłowa, bo wydaję mi się że jestem za gruby, a wszyscy mówią mi że jestem szczupły... Czy mogę spokojnie się odchudzać czy z po prostu z moją psychiką jest coś nie tak?

Witam,

Biorąc pod uwagę Pana wzrost i masę ciała jestem w stanie przy użyciu wskaźnika BMI stwierdzić, że ma Pan prawidłową masę ciała. Dieta redukcyjna jest u Pana niewskazana. Może zmiana stylu życia na bardziej prozdrowotny pozwoli Panu zaakceptować siebie.

Jednak jeśli rzeczywiście nie lubi Pan swojego wyglądu mimo prawidłowej masy ciała i opinii znajomych proszę udać się do psychologa ponieważ oznaki są niepokojące.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak

Witam. Pana masa ciała według wskaźnika BMI jest w normie - wynosi 21,6 (do 19-24,9 mamy zakres bezpiecznej normy). Proponowałabym zamiast redukcji kilogramów, bo tutaj tak naprawdę nie ma z czego się odchudzać bardziej za pomocą ćwiczeń zadbać o muskulaturę i jędrność ciała. Warto też zrobić sobie analizę składu masy ciała, gdzie możemy poznać zawartość masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej, wody w organizmie, bo tak naprawdę od ogólnego wyznacznika jakim jest masa i BMI ważniejszy jest skład. Zapraszam na taką analizę do mnie (kosztuje 20 zł www.dietetykwkrakowie.pl)