Problemy z zaangażowaniem się w związek

Mam problem z zaangażowaniem się. Nie potrafię pokochać ani zaufać facetom. Gdy spotykam jakiegoś fajnego chłopaka szybko przestaje mi zależeć, wkurza mnie a każdy jego czuły gest czy słowo odbieram jako kłamstwo by tylko się do mnie dobrać. Nie wierzę w ich zapewnienia, że im np zależy. Chciałabym tak jak inne dziewczyny mieć chłopaka i świata poza nim nie widzieć, ale po prostu nie potrafię. Często też myślę o cięciu się, ale wiem, że mi to nie pomoże. Czy coś jest ze mną nie tak??

Witam
Na pewno wszystko z Panią w porządku. przechodzi Pani teraz trudny czas i należałoby skorzystać z pomocy psychologa, który pomoże odkryć , gdzie leży przyczyna Pani trudności, dlaczego Pani się obawia bliskości i skąd takie obawy przed zaufaniem osobie , dla której staje się Pani ważna i próbuje Panią zdobyć. Być może wcześniejsze doświadczenia z dzieciństwa, czy z innych relacji- z ważnymi osobami z przeszłości, z innych związków, miały wpływ na to jak się Pani czuje teraz.
Na pewno pomoc specjalisty pomoże uporać się Pani z tymi trudnościami.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Witam Panią
Za zaangażowanie, relację odpowiedzialność ponoszą dwie osoby ta męska i damska. Dalego czasem warto spojrzeć na problem inaczej że może wybiera Pani mężczyzn którzy nie są w stanie o Panią zadbać i być może właśnie Ci mężczyźni robią coś takiego w kontakcie z Panią co panią wkurza.
pozdrawiam
anna suligowska.