Problemy z zachowaniem erekcji podczas zbliżenia

Witam!

Mam 33 lata. Mam problem, od jakiegoś czasu związany z erekcją. W najmniej oczekiwanym momencie zdarza mi się to tylko, kiedy dochodzi do zbliżenia. Moja erekcja jest intensywna, kiedy zaczynam całować i pieścić moją partnerkę, ale zanim dojdzie do zbliżenia już jest kłopot. Proszę o pomoc w moim problemie. Nie mam pojęcia, gdzie się z nim skierować albo jakie zakupić leki, by mi w tym pomogły.

Pozdrawiam!

Witam!

Z opisu, który Pan przedstawił trudno określić, czy ma Pan problem z przedwczesnym wytryskiem, czy też brakiem erekcji w momencie zbliżenia. Oba problemy są często spotykane u młodych mężczyzn. Istnieje wiele technik, które mogą wpływać pozytywnie na wydłużenie czasu potrzebnego do osiągnięcia wytrysku. Wśród nich wymienia się: - picie niewielkiej ilości alkoholu przed stosunkiem; - używanie prezerwatyw; - masturbowanie się przed zbliżeniem; - jeden stosunek po drugim; - metody treningowe, czyli specjalnie opracowane zestawy ćwiczeń - zarówno indywidualne, jak i dostosowane dla obojga partnerów. Optymalna jest ostatnia metoda, ponieważ wszystkie poprzednie działają tylko objawowo. U wielu mężczyzn techniki te są skuteczne. W przeciwnym wypadku, kiedy problem utrzymuje się przez dłuższy czas i nie ustępuje należy zgłosić się do lekarza. W leczeniu można zastosować metody farmakologiczne - leki doustne czy żele miejscowo znieczulające. Jeżeli chodzi o drugą grupę przyczyn: można je rozpatrywać na dwóch głównych płaszczyznach: organicznej, kiedy to za zaburzenia odpowiada proces chorobowy oraz czynnościowy, na tle psychologicznym. Fakt, że wzwód występuje podczas masturbacji oraz niektórych stosunków pozwala w dużej mierze wykluczyć występowanie zmian chorobowych. Jedną z częstszych, istotnych przyczyn występowania problemów ze wzwodem jest zbyt częsta masturbacja. Powoduje ona przyzwyczajenie do tego charakteru bodźca i trudniej przestawić się na kontakt z kobietą. Nie bez wpływu może być też styl życia palenie papierosów, zła dieta, alkohol, niska aktywność fizyczna. Istotnym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania problemów ze wzwodem jest stres. Zbyt nerwowy tryb życia, codzienne problemy, brak czasu i pośpiech nie sprzyjają komfortowej atmosferze we współżyciu. Myślę, że w pierwszej kolejności należy spróbować rzucić palenie, ograniczyć masturbację i przy kolejnej partnerce spróbować szczerej rozmowy na temat problemów. Ważne, aby czuć akceptację i komfort oraz zrozumienie ze strony partnerki. Jeżeli we własnym zakresie nie uda się poprawić jakości współżycia, być może warto byłoby skorzystać z konsultacji psychologa.

Pozdrawiam serdecznie