Problemy z zachowaniem u partnera

Witam mam pytanie odnośnie partnera a raczej jego zachowań. Zachowuje się jakby kogoś miał jesteśmy ze sobą długo a on nadal uskutecznia metodę uciekającego króliczka .Idąc w sklepie zagląda do sklepu x tak jakby kogoś szukał .Na moje pytanie czy ma kogoś twierdzi,ze wymyślam i doszukuje się niepotrzebnie tam gdzie nie trzeba.Pytałam się go jezeli ma kogoś nie chce ze mną być niech powie -odejdę .A on nadal w zaparte ze wydaje mi się,wymyślam.Gdy chcę z nim porozmawiać wszystko obraca w żart.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy przeprowadzić szczerą rozmowę z partnerem. W razie problemów proszę skorzystać z pomocy psychologa.

Może warto jasno i wyraźnie postawić granice wobec nieakceptowanych przez Panią zachowań? Często zakomunikowanie, czego Pani sobie nie życzy, poparte odniesienie do swoich uczuć i emocji, jakie wywołuje dane zachowanie, przynosi efekt. Warto także powiedziec o konsekwencjach, jakie podobne postawy mogą wywołać, pod warunkiem oczywiście, że rzeczywiście konsekwencje zostaną wyciągnięte, a nie będą tylko groźbą.