Problemy z zajściem w ciążę a przejście kuracji na zatorowość płucną

Witam.Od lutego tego roku staramy się z mężem o dziecko niestety bez skutecznie.Od września 2009r do marca 2010r leczyłam się na zatorowość płucną.Brałam w tymczasie dużo leków w tym ketonal przeciwbólowo i oczywiście zastrzyki przeciw zakrzepowe Frakseparine 1.0.Wzięłam ponad 200 zastrzyków.Czy przez ten Zator płucny przebyty kiedyś moge mieć teraz problemy z zajściem w ciąże?Mam już syna 6-cio letniego ale on urodził się rok przed tą choroba.proszę o pomoc.pozdrawiam

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Niekoniecznie choroba i jej leczenie wpłynęły na brak kolejnej ciąży. Ważną, a niepodaną przez Panią informacją jest to, czy nie dochodzi w ogóle do zapłodnienia czy brak jest możliwości donoszenia ciąży (występowanie poronień). Aby rozpoznać u danej pary niepłodność, konieczny jest okres 12 miesięcy regularnych stosunków 3-4 razy w tygodniu bez poczęcia. Jeśli po tym czasie nie uda się Państwu zajść w ciążę, wskazana jest konsultacja w poradni leczenia niepłodności.