Problemy z zajściem w ciążę a przyjmowanie sterydów

Witam od około 9m wraz z mężem staramy się o dziecko, lecz do tej pory bez skutecznie. Cykl mojego okresu waha sie w granicach 28 do 30 dni, ze względu na aktualny pobyt po za miejscem zamieszkania nie moge udac sie do swojego lekarza. Dodam, że od 6 lat choruję na astmę oskrzelową przy której caly czas stosuję steryd Metypret aktualnie dawka 4 mg.... Czy przyczyna problemu z zajsciem w ciaze moga byc sterydy? Prosze o informacje jakie ewentualnie badania powinam wykonac ja i moj maz

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza pulmonologa celem modyfikacji leczenie astmy. Sam lek w sobie nie powoduje trudności w zajściu w ciąże ale jest przeciwwskazany w czasie ciąży. Można zacząć od badania nasienia u partnera, a Pani powinna udać się do lekarza ginekologa.