Problemy z zajściem w ciążę a wyniki badań hormonów tarczycy

Witam, prosze o interpretacje nastepujacych wynikow: Tsh 2,78 norma 0,270-4,200 Ft3: 2,85 norma 2,00-4,40 Ft4: 0,81 norma 0,93-1,7 Anty tpo 440,8 norma 0-34 Anty tg 438 nirma 0-115 Czy takie wyniki moga miec wplyw na problemy z zajsciem w ciaze? Dziekuje za odpowiedz

Dzień dobry,

Ma Pani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Podwyższony poziom przeciwciał może utrudniać zajście w ciążę i zwiększać nieco ryzyko poronień. Przy takich wynikach należy zastosować leczenie L-tyroksyną. Kobiety planujące ciążę powinny mieć TSH < 2,5. Proszę udać się do endokrynologa, który po zbadaniu Pani zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz