Problemy z zajściem w ciążę od roku

Od roku staramy się z mężem o dziecko i nic nie wychodzi. Czasami, kiedy dostaję okres mam ochotę usiąść i się popłakać :( Kochamy się praktycznie co drugi dzień, a w tygodniu w którym przypada owulacja raz, bo tak podobno trzeba.
Mam dokładnie wszystko wyliczone. Chociaż okres mam nieregularnie raz co 32 dni, a później np. 35 to i tak później te wyliczenia okazują się nieprzydatne. Nie wiem już co mam robić, jestem po prostu załamana.
Czy powodem może być to, że nasienie męża wypływa ze mnie po stosunku? Ostatnio nawet mierzyłam sobie temperaturę, miałam podwyższona, odczuwałam również delikatne skurcze w dole brzucha. Wypisz wymaluj owulacja. Kochaliśmy się i znowu nic :(
Może coś źle robimy, może źle wyliczam dni albo po prostu któreś z nas jest chore? Ostatnią miesiączkę dostałam 29 marca cykl trwał 32 dni, kiedy teraz przypada owulacja, może mi pomożecie. Do lekarza wybieram się jak tylko skończy mi się okres, najwyższy czas.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Owulacja występuje zwykle ok. 14 dni przed miesiączką. Tylko niektóre kobiety odczuwają ten moment w postaci bólu. Czy dobrze zrozumiałam, że w okresie okołoowulacyjnym współżyją Państwo tylko jeden raz? Może to być przyczyną niepowodzenia! Radzę monitorować dokładnie cykl- notować wyniki codziennych pomiarów temperatury i obserwacji jakości oraz ilości śluzu.
O wyznaczaniu dni płodnych pisałam już w odpowiedzi na inne pytanie: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne.
Wypływające nasienie może również wpływać niekorzystnie na szanse powodzenia- aby temu zaradzić, może Pani starać się nie wstawać po stosunku (i w tym celu np. współżyć wieczorem, przed spaniem). Współżycie regularnie (najlepiej codziennie) w okresie płodnym powinno pomóc. Jeśli tak się nie stanie, konieczne będzie wykonanie różnych badań- w pierwszej kolejności hormonalnych. Póki co, proszę jednak nie denerwować się i spokojnie kontynuować starania!
Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie.