Problemy z zajściem w ciążę po cytomegalii

Witam! Mam 29 lat i bardzo proszę o radę. Pod koniec 2008 roku poroniłam. Okazało się, że to przez cytomegalię i od tego czasu nie potrafię zajść w ciążę. :( Miałam robione badania FSH, LH, Prolaktyna, badania tarczycy i HSG - wszystko jest w porządku, nie wiem już co mam zrobić. W grudniu miałam robione USG i wykazało, że mój pęcherzyk Graffa ma 21mm, tydzień później się okazało, że owulacja była, bo pęcherzyka nie było a płyn w zatoce Duglasa się znajdował. No ale dalej nic, dalej nie potrafię zajść w ciążę, a czas leci.

Bardzo proszę o odpowiedź, co mam zrobić jeszcze. Wczoraj byłam u ginekologa i przepisał mi skierowanie na badania ekstradiol (14 dc mam zrobić), progesteron (7 dni przed okresem mam zrobić) i znów FSH i LH (3 dc mam zrobić). Piję len i łykam olej z wiesiołka do owulacji na mój śluzik, bo zauważyłam, że go u mnie bardzo mało. Mąż też miał badania nasienia i wszystko OK. Bardzo proszę o pomoc, bo zaczynam wpadać w depresję. ;(

Witam serdecznie!

Ponad roczne nieudane próby poczęcia pozwalają na rozpoznanie niepłodności. W obecnej sytuacji wskazana jest dokładna diagnostyka zaburzenia. Jeżeli nasienie męża okazało się prawidłowe, przyczyna niepłodności najprawdopodobniej leży po Pani stronie. Podstawowymi badaniami w obecnej sytuacji są badania hormonalne. Zaburzenia w profilu hormonalnym są najczęstszą przyczyną zaburzeń płodności. Jeżeli wyniki badań okażą się prawidłowe, wskazana będzie dalsza diagnostyka, w poradni leczenia niepłodności, gdzie zostaną przeprowadzone dalsze, specjalistyczne badania,w tym USG, ewentualnie histeroskopia oraz liczne badania hormonalne (w tym na przeciwciała antyfosfolipidowe itp). Pozdrawiam