Problemy z zajściem w ciążę przy regularnych miesiączkach

Mam trzyletnią córeczkę, od pięciu miesięcy staramy się o drugie dziecko. Miesiączkę mam regularną, co 28 dni.
Co się dzieje, dlaczego nie mogę zajść w ciążę? Czy może to być na tle nerwowym lub dlatego, że tak bardzo chcemy?
Proszę o szybką odp., dziękuję i pozdrawiam Ilona

Witam serdecznie,

Stres może być przyczyną braku ciąży. Często również jest tak,że kobiety bardzo pragnące zajść w ciążę w nią nie zachodzą pomimo prawidłowych wyników badań.
W przypadku cykli 28 dniowych owulacja przypada na 14 dzień cyklu. O dziecka najlepiej starać się około 1-2 dni przed owulacją. Plemniki żyją w drogach rodnych kobiet około 72 h. Zatem czekają na komórkę jajową ,która żyje około 12-24h.
Gdyby jednak kolejne próby nie doprowadziły do ciąży konieczna będzie wizyta u ginekologa celem poszukiwania przyczyny.

Pozdrawiam