Problemy z zapamiętywaniem i koncentracją u 18-latki

Mam problemy z zapamiętywaniem i koncentracja. Nauka sprawia mi trudność, muszę nad nią spedzać dużo czasu. Gdy byłam w gimnazjum wmawiałam sobie że musze mieć z wszystkiego 5 i "kułam" godzinami az do nauczenia. Wtedy bardzo stresowałam się nauką i pozostało to mi do dziś. Mam również tiki nerwowe i problemy z zasypianiem, mama mówi że mam nerwice. Jestem nieustannie nerwowa i czesto czuje sie zmeczona pozbawiona energii. Czasem również mam uczucie jakby mnie ktoś ściskał za serce.

Brak odpowiednich metod radzenia sobie ze stresem i nadmierny perfekcjonizm rzeczywiscie mogą z czasem doprowadzić do rozwinięcia się zaburzenia nerwicowego. Ale można się go z powodzeniem pozbyć - w gabinecie psychologa/psychoterapeuty. Namawiam serdecznie do podjęcia takiej współpracy.. Pozdrawiam.