Problemy z zapamiętywaniem u 18-letniej osoby

Witam, moim problemem jest to iż mam problem z nauką, a konkretnie zapamietywaniem tego czego się uczyłem i wykorzystaniem tego na egzaminie. Czytając tekst bardzo mało z niego zapamiętuje. Moje pytanie jest następujące, co zastosować by polepszyć pamięć? Zazywalem lecytyne ale jakoś nie odczułem spektakularnych efektów,

Magdalena StusiĹska

Ze środków wspomagających pamięć mogą pomóc minerały np. Plussz. Proszę jednak nie spodziewać się cudów. Do nauki najlepiej stosować techniki pamięciowe, własnoręczne wykonywanie notatek, czy naukę w kilka osób i zadawanie sobie pytań i wzajemne tłuaczenie- zmusza to wtedy do zweryfikowania swojej wiedzy jeszcze przed egzaminem.