Problemy z zaparciami i niestrawione resztki w kale

Od zawsze mam problemy z zaparciami,raz mniejsze,raz większe.Czasem czuję przy wypróżnianiu jednostronne tarcie ostrych niestrawionych resztek w kale,które obcierają śluzówkę tuż przy wyjściu z odbytu.Raz pojawiła mi się niewielka ilość krwi na kale wielkości główki od zapałki. Po wypróżnieniu odczuwam wtedy jednostronne opuchnięcie,czasem pieczenie albo sporadyczne kłucie. Gdy nie mam uporczywych zaparć problem znacznie maleje.Czy mogą to być jakieś mini ranki które dają takie objawy?

Jest bardzo prawdopodobne, że pojawiają się u Pana świeże szczeliny odbytu po wypróznieniu ( małe ranki ) ktore zwykle goją sie w kilka dni. Wymaga Pan konsultacji u proktologa lub gastroenterologa, zapraszam do naszej kliniki.