Problemy z zaśnięciem a koncentracja

Mój chłopak ma problemy z zaśnięciem. Wczoraj zapytał jak to jest co robie jak zamykam oczy. Hmm no szczerze mówiąc nie wiedziałam co powiedzieć. Zamykam oczy i zasypiam. On z kolei musi o czyms myśleć. Chyba ma problemy z koncentracja. Powiedziałam żeby wyobrazil sobie ze oczyszcza umysl no i podzialalo na chwilę bo znów o czymś innym myślał. Tu pojawia się moje pytanie. Jak mu pomóc co poradzić? Problem trwa juz kilka miesięcy i widzę ze jest nie wyspany i zmęczony.

Witam, proszę doradzić mu spotkanie z psychologiem, czasami przyczyn nocnej ,,gonitwy myśli" jest wiele, niekiedy dotyczą one lęku. Warto by partner odbył przynajmniej jedno spotkanie i porozmawiał ze specjalista. Taka wizytę można w ramach NFZ odbyć w dowolnej Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie- odpłatnie. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,trudności z zasypianiem mają często charakter nerwicowy, wszelka aktywność zmierzająca do wcześniejszego zrelaksowania się powinna być wówczas pomocna. Przy dłużej trwającym problemie w tym względzie warto skonsultować sprawę z psychologiem klinicznym. Pozdrawiam