Problemy z zaśnięciem i budzenia nocne u 26-latki

Dzień dobry, Od jakiegoś czasu mam problem ze snem. Zdarza się, że długo nie mogę zasnąć, albo co uważam za bardziej dokuczliwe, po kilku godzinach snu budzę się w nocy i nie mogę usnąć nawet przez dwie godziny. Proszę o porady jak lepiej spać.

Przede wszystkim powinno się uwzględnić rytmy okołodobowe. Tutaj rozszerzam temat: http://psycho-fusy.blogspot.com/2012/02/o-cyklach-ultradianskich-wg-erossi.html . Przydatne sa bardzo ćwiczenia oddechowe relaksacyjne (wolne, głębokie oddychanie z uwagą utrzymaną na oddechu i ciele) . Nastrojowa muzyka niektórym pomaga. Proszę spróbować treningu autogennego Schulza (dostępne w sieci). Może też być tak, że jest coś stresującego obecnie w Pani życiu , może jakieś nierozwiązane problemy, które wymagają uwagi?