Problemy z zaśnięciem u 3-latki

Witam Moja 3 letnia córka budzi się czasami o 2 w nocy i woła któregoś z rodziców żeby siedział przy jej łóżku zanim zaśnie może minąć nawet ponad godzinę, jeżeli się nie godzimy na to żeby siedzieć długo przy niej to płacze, krzyczy. Mam w pokoju 3 miesięcznego syna. Córka zrobiła się złośliwa, wszystko jest na "nie", czy to jest normalne? co robić i gdzie szukać pomocy

Milena Lubowicz

Być może jest to reakcja na pojawienie się brata. W takim przypadku potrzeba bardzo dużo cierpliwości do dziecka, bo jego dotychczasowy świat ulega całkowitemu wywróceniu. Proszę też pamiętać, żeby dziecko w dzień miało poczucie bezpieczeństwa, miłości i spędzało z Państwem czas. Może wtedy noce będą spokojniejsze.
Pozdrawiam