Problemy z zasypianiem i choroba afektywna dwubiegunowa

Witam. Mam stwierdzoną chorobę afektywną dwubiegunową i mój lekarz nie potrafi mi pomóc w zasypianiu. Przepisał mi leki ,,hydroksyzyna" a początku bylo ok ale,cieszko się po tym obudzić itd. Nie służą mi po prostu oni. O jakich lekach (doraźnych) mogę z nim porozmawiać?

W przypadku zaburzeń snu w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej warto rozważyć zastosowanie leków stabilizujących nastrój (standard leczenia tej choroby) o działaniu sedatywnym (np. kwetiapina). Innym rozwiązaniem mogą być małe dawki sedatywnych leków przeciwdepresyjnych, a w przypadku okresowej bezsenności - leki z grupy Z (np. zolpidem, przyjmowany doraźnie). Dobór leków zależy oczywiście od indywidualnego obrazu klinicznego i całościowego stanu pacjenta.