Problemy z zasypianiem od tygodnia

Jak szybko zasnąć? Od tygodnia zasypiam o 4 rano.

Zapewne są jakieś powody i trzeba by je rozpoznać. Proszę poczytać o cyklach ultradiańskich, albo rytmach okołodobowych. Teoria mówi o spadkach energii, co ok. 2h, i trwa to ok. 15-20min. Wtedy chce nam się spać, pić, jeść itp. przyjemności. To ciało prosi o relaks. To jest najlepszy moment, żeby położyć się spać. Jeśli to przegapimy, bujamy się kolejne 2h. Do tego polecam ćwiczenia oddechowe,kiedy się już położymy. Można skupić uwagę na oddechu i powietrzu, naszym ciele, oddychać wolniej i głębiej. Jeśli będzie kłopot dalej, to proszę zasięgnąć konsultacji psychologicznej w celu diagnozy. Może byc to objaw np. Zaburzeń depresyjnych.

Dzień Dobry Panu,

Polecam na sen naturalną Melatoninę, rekomendowaną i dostępną w aptece.

Proszę zadbać o plan zasypiania już od 22.00 i przestrzegać systematycznego ośmiogodzinnego snu.
Po godz. 17.00 nie pić mocnej kawy, herbaty, a zastąpić czystą wodą...

Tuż przed snem muzyka relaksacyjna, medytacja.

I proszę zaprosić do swojej codzienności aktywność fizyczną na powietrzu ( marsz, bieg, rower...).

Z przesłaniem tylko regeneracyjnego snu,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl