Problemy z zasypianiem po schudnięciu

Witam! Czy fakt schudnięcia może mieć związek z ze skutkami ubocznymi antydepresantów? Kiedy miałem jeszcze dość spora nadwagę nie miałem problemów z bezsennością w przypadku przyjmowania paroksetyny - ba nawet dobrze zasypiałem!, jednak po zrzuceniu 14 kilogramów - już tak. Pozdrawiam!

Jednym ze skutków ubocznych paroksetyny jest bezsenność. Być może zmniejszenie masy ciała spowodowało większą wrażliwość na działanie leku.
Inną sprawą jest to, że osoby z nadwagą lub otyłością bardzo często cierpią na insulinooporność, która z kolei powoduje wzmożoną senność. Mogło być, tak że cierpiał Pan na tę dolegliwość, która po schudnięciu została wyeliminowana. Oczywiście to tylko moje domniemania. Insulinooporność bada test krzywej cukrowej i tylko tak można ją zdiagnozować.
W obecnym sytuacji zalecałabym konsultację z lekarzem prowadzącym i podzielenie się z nim kłopotami ze snem. Możliwe, że konieczna będzie zmiana leku bądź przyjmowanej dawki.
Gratuluję utraty 14 kg!

Pozdrawiam serdecznie

Dobry wieczór, o ile wiem jednym ze skutków ubocznych paroksetyny jest tycie, a nie chudnięcie. To dziwne. Radziłbym porozmawiać na ten temat z lekarzem, który Panu przepisał ten lek. To może być ważne. Pozdrawiam