Problemy z zasypianiem przy stresie

nie dosypiam,nocki szczegolnie malo spie .Odsypiam w dzien.Nerwy stres itp.,co zrobic by spac normalnie nie denerwowac sie nie miec stresu .Zastanawialem sie by pojsc do psychiatry

Dzień dobry,

Może Pan/i skorzystać z konsultacji u psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy po osobistym zbadaniu, określą najlepszą metodę leczenia Pana/i (farmakoterapia i/lub psychoterapia).

Problemy ze snem przy wysokim poziomie stresu są czymś normalnym. Stres wiąże się z aktywacją części współczulnej naszego układu nerwowego, ta zaś ma za zadanie trzymać nas w stanie pogotowia. Może Pan o tym przeczytać tu:
http://www.psychowiedza.com/2013/11/dlaczego-atwiej-sie-zestresowac-niz.html

Co do radzenia sobie z tym problemem, to myślę, że warto wybrać się do psychoterapeuty. Zwykle problemy ze snem są objawem nadmiaru stresu i napięcia, a terapia pomoże Panu ustalić co konkretnie wywołuje w Panu tyle stresu i jak radzić sobie w zdrowszy sposób w sytuacjach, które teraz powodują stres.

Pozdrawiam!