Problemy z zasypianiem, smutek i podejrzenie depresji

Czuję się coraz gorzej w swoim ciele. Mam problemy z zaśnięciem, budzę się często w nocy. W dzień ogarnia mnie smutek i on nie ustaje. Czuję, że moje uśmiechy są wymuszane co mnie jeszcze bardziej męczy. To udawanie przed innymi. Miewam w dodatku myśli, w których się zabijam albo w których już nie żyje. Czy to może być coś poważnego?

Objawy mogą wskazywać na zaburzenia o charakterze depresyjnym. Powinna Pani jak najszybciej udać się do psychiatry, zwłaszcza że miewa Pani myśli samobójcze. Zalecam również konsultację u psychologa/psychoterapeuty, z którym będzie Pani mogła dokładnie omówić swój stan i zbadać jego podłoże.
Połączenie farmakoterapii z psychoterapią przynosi w zaburzeniach nastroju bardzo dobre rezultaty.

Pozdrawiam serdecznie.

Opis wskazuje na pewno na obniżenie nastroju, być może jakieś zaburzenia depresyjne. Albo życie w stresie, trudnej sytuacji, z której nie wie Pani jak się wydostać i wtedy organizm reaguje wycofaniem. Wskazana jest wizyta u specjalisty - psychiatry lub psychoterapeuty.
Pozdrawiam