Problemy z zasypianiem u 17-miesięcznego dziecka

Mam coreczke 17 miesiecy, juz nie wiemco robic nie przesypia mi nocy(kreci sie, w nocy musze ja brac do lozka bo zaczyna sie krzyk i placz w lozeczku) jak ja klade do lozeczka wieczorem kolo 21 i wychodze zaczyna sie krzyk i placz jak ja klade po poludniu tak sie nie dzieje albo czasem sporadycznie. nie wiem juz czy czegos sie boi czy tak dlatego jest jak wychodze z pokoju. wczesniej nie bylo problemow zasypiala sama odlozona do lozeczka
ponad rok temu

To sa zachowania separacyjne, boi się oddzielenia w nocy i ciemności. Polecam niewielkie światło - kolorową lampke nocną.. ale odkładać trzeba