Problemy z zasypianiem z powodu stresu i napadu lękowego

Witam, z powodu stresu i napadu lękowego nie mogę zasnąć W OGÓLE już od ponad 60 godzin. Czuję się wycieńczona, a jednak nie mogę zmrużyć oka, ponieważ ciągle czuję, jak wali mi serce. Sięgnęłam po leki psychotropowe: Setaloft, Rudotel, Seronil, jednak nie pomogły one zasnąć. Oczywiście także melisa, melatonina. Teraz denerwuję się tym, że nie mogę zasnąć i koło się zamyka. Nie wiem już, co mam robić, bardzo się boję o konsekwencje całkowitej bezsenności.

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry. Pomoże doraźnie w poradzeniu sobie z trudnością np lekami i skieruje do psychologa na psychoterapię. Jest ona konieczna, by pozbyć się emocjonalnych przyczyn zaburzeń lękowych.

Witam,
Serce sugeruje potrzebę ruchu/ucieczki od żródła strachu/ a Pani chce usnąć mimo,że strach nie minął.Proszę napisać tutaj,albo zatelefonować,czy pójść do kogoś znajomego i powiedzieć mu ,że Pani się boi ,bo/ktoś się może włamać,coś zagraża bezpieczeństwu,....itd/.Ten lęk ma jakąs treść,na którą powinna Pani może zareagować świadomie,albo chociaż sprawdzić,czy na pewno jest powód.Po "zakończonej akcji"serce samo się uspokoi.Będzie też i Pani wystarczająco zmęczona,by zasnąć.
Czy musi Pani być sama?Przecież są sąsiedzi,znajomi,krewni.......
Można ten stres podzielić ,czy Pani chce być bohaterką?

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam serdecznie!
Opisana sytuacja wygląda dość poważnie i z mojego punktu widzenia konieczna jest tu bezpośrednia konsultacja z lekarzem - psychiatrą. Jednak podstawą leczenia nerwic jest psychoterapia. Najlepsze efekty daje terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Przy dużym nasileniu objawów stosuje się także farmakoterapię. Sugerowałabym, aby umówiła się Pani na wizytę u psychoterapeuty. Może to Pani zrobić w poradni zdrowia psychicznego lub w prywatnym gabinecie psychoterapeutycznym. Wszelkie potrzebne adresy znajdzie Pani w internecie. Pozdrawiam