Problemy z zatokami w okresie jesienno-zimowym

Dzien dobry, Moj problem dotyczy zatok (tak mi sie wyde), ktory pojawia sie najczesciej w okresie jesienno-zimowym. Otoz zaczyna sie od pieczenia w gardle, do ktorego splywa czasami twardy lekko pomaranczowy sluz. Prosze Szanownych Panstwa o odpowiedz czym ten sluz jest spowodowany?Dodam, ze mam krzywa przegrode nosowa i do tej pory stosowalam roznego rodzaju spraye do nosa oraz antybiotyki lecz jesienia i zima problem ciagle powraca. Dziekuje i pozdrawiam

Dzień dobry,
problem powraca jesienią i zimą ponieważ w tym czasie dopadaja nas przeziębienia, pogarsza się wentylacja zatok, śluzówka wysusza się w wyniku przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach. Jeżeli ma Pani bardzo często ten problem, warto zastananowić się nad przyczyną stanów zapalnych. Oczywiście jednym z czynników jest krzywa przegroda nosowa. Należy jednak skontrolować stan zębów, czy źródłem zapalenia zatok nie są martwe zęby ze zmianami okołowierzchołkowymi.