Problemy z zaufaniem do partnera

Witam, mam problem z zaufaniem dla partnera, wiary w to że mnie nie skrzywdzi. Nie radzę sobie do konca z zazdrością i moimi porażkami z przeszłości. Poprzedni partner mnie zdradzil i oszukał mimo ze zapewniał ze zdrada sie brzydzi. Aktualnemu partnerowi wypominam koleżanki i poprzednie dziewczyny, porównuje do poprzednich partnerów którzy mnie skrzywidzili. Jest bardzo dobrym, wiernym i wspierającym mnie mężczyzna. Ale moje obawy i rak zaufania wykanczaja i mnie i jego. Nie wiem juz co mam robi

Witam,
napisała Pani że czuje zazdrość o swojego partnera. Poprzedni Pani związek zakończył się, ponieważ została Pani zdradzona i oszukana. Jeżeli dobrze zrozumiałam, nie był to odosobniony przypadek, zdarzały się już takie sytuacje w przeszłości. Pani zazdrość spowodowana jest brakiem zaufania do partnera, ponieważ ma Pani złe doświadczenia z przeszłości. Zazdrość jest naturalnym uczuciem,które towarzyszy nam gdy mamy uzasadnione podejrzenie że nasz związek jest zagrożony. Jednak działa w sposób destruktywny gdy towarzyszy parze przez cały czas. Pani doświadczenia z przeszłości mogły spowodować uraz, lęk przed kolejnym odrzuceniem oraz obniżenie samooceny. To powoduje brak zaufania do partnera, podejrzliwość. Proponuję skorzystać z pomocy psychologa, zapraszam, aby wspólnie zastanowić się nad źródłem zazdrości, "zapanować" nad nią. Czemu te scenariusze się powtarzają. Kiedy zazdrość się pojawia, w jakich momentach, jakie emocje się z nią wiążą.
Przesyłam link do ciekawych artykułów:
http://zwierciadlo.pl/tag/zazdrosc-w-zwiazku

Pozdrawiam serdecznie

Witam
Bardzo często przykre doświadczenia z przeszłości
uniemożliwiają nam otwarcie się na drugą osobę
i obdarzenie jej zaufaniem.
Żeby ułożyć sobie przyszłość, należy uporać się
z przeszłością, w przeciwnym razie teraźniejsze relacje
i wydarzenia życiowe będą ciągle przeżywanie i interpretowanie
w nawiązaniu do bolesnych doświadczeń z przeszłości.
Przeszłe wydarzenia zapewne odcisnęły w Pani duszy
piętno w postaci niskiej samooceny oraz lęku
przed byciem odrzuconą, co skutecznie utrudnia Pani
stworzenie stabilnego i satysfakcjonującego związku,
Przeszłości w żaden sposób nie zdoła Pani zmienić,
nie ma więc sensu roztrząsać jej bez przerwy,
gdyż w ten sposób traci Pani teraźniejszość
a tym samym uniemożliwia Pani sobie
budowanie przyszłości.
Aby stworzyć satysfakcjonujące relacje
z partnerem, trzeba wypracować nowe wzorce
zachowania w relacjach z innymi ludźmi, a zwłaszcza
z mężczyznami .
Zachęcam Panią do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem uporania się
z przeszłością.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Z Pani opisu zrozumiałam, że pomimo pewnego poziomu dystansu do swoich emocji, sposobu myślenia i zachowań, nie może Pani uwolnić się od pewnego powracającego wzorca przeżywania, który powraca w bliskich relacjach i zaczyna dominować nad racjonalnym myśleniem. W takich sytuacjach najbardziej pomocna jest psychoterapia, dlatego zachęcam Panią do zgłoszenia się na wizytę do psychologa, psychoterapeuty, najlepiej psychodynamicznego.
Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna
www.psycholog-psychoterapeuta.com
Gabinet Psychoterapii DIADA Katowice

Brak zaufania do partnera oraz brak wiary, że Panią nie skrzywdzi musi być dla Pani niezwykle uciążliwe. A nieustanne trwanie w trybie czuwania, że zaraz nadejdzie katastrofa, pewnie musi być bardzo dla Pani męczące.
Po nieudanych związkach w przeszłości, gdzie doświadczyła Pani zdrady przez bliskie osoby, czasami bardzo trudno jest zaufać na nowo.
Warto w takich sytuacjach zastanowić się nad aktualnym związkiem, dostrzec różnice zamiast wyszukiwać podobieństw. A zamiast oczekiwać, że najgorsze (zdrada, rozczarowanie oraz ogromny ból) zaraz nadejdzie, cieszyć się, że ma Pani takiego cudownego mężczyznę obok.
Przeżycie zawodu na ukochanej osobie jest bardzo bolesne i dotkliwe, jednak można temu zapobiec skupiając się na dobrych rzeczach: zalety partnera, okazywanie sobie wzajemnie szacunku, rozmowy, wspólne spędzanie czasu, intymność, pielęgnowanie związku, rozwiązywanie konfliktów na spokojnie, partnerstwo, wzajemna pomoc w codziennych obowiązkach, wsparcie w trudnych chwilach.
Wszystkiego dobrego.