Problemy z żołądkiem a leczenie anemii

Witam, od wielu lat borykam soie z anemia z powodu obfitych miesiaczek, do tej pory przyjmowalam zelazo doustnie (tardyferon). Jednak od jakiegos czasu mam problemy z zoladkiem- zapalenie blony sluzowej zoladka, refluks. Moja hemoglobina obecnie wynosi 8 i spada z miesiaca na miesiac. Jak wyleczyc anemie kiedy nie moge przyjmowac zelaza doustnie? Slyszalam o zastrzykach/kroplowce ale podobno jest to niebezpieczne. Jak w takim razie sie leczyc?

Witam!
W Pani przypadku leczeniem anemii powinien zająć się hematolog, który wybierze najlepszą dla Pani metodę suplementacji żelaza. Wskazana jest również diagnostyka anemii (czy napewno jedyną przyczyna są obfite miesiączki) - zajmują się tym interniści.