Problemy z żołądkiem, bolesność jajników a ryzyko ciąży

Witam. Od 2 lat biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne. Dnia 6 grudnia kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia lecz wytrysku w środku nie było. Okres dostałam tak jak zawsze regularnie (18.12-24.12) czy jest możliwość zajścia w ciąże. Obecnie mam problemy z żołądkiem ale teraz 09.01.br czuje lekkie bóle w okolicy jajników. i nie wiem czy to od żołądka czy coś nie tak. Byłam u lekarza przepisała mi takze nospe rozkurczową czy jest możliwość czy poprostu to od żąłodka ? Pozdrawiam.

Witaminy w ciąży

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli przyjmuje Pani antykoncepcje prawidłowo to ciąże raczej można wykluczyć, a pobolewania brzucha mogą być spowodowane niestrawnością, złą dietą czy infekcją wirusową.
Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Aby doszło do ciąży komórka jajowa musi połączyć się z plemnikiem, w tym celu musi dojść do pozostawienia plemników w drogach rodnych kobiety. Jeśli nie doszło do wytrysku w drogach rodnych i nie było ich kontaktu z pochwą, ryzyko ciąży jest zerowe. Ryzyko to pomniejsza również regularne przyjmowanie tabletek i i wystąpienie krwawienia z odstawienia. Dla własnej pewności może wykonać Pani test ciążowy.
Pozdrawiam