Problemy z żołądkiem i biegunką w chwilach stresu

Witam. Bardzo często się stresuje i bardzo mi to przeszkadza. Mianowicie kiedy sie stresuje, zawsze mam problemy z żołądkiem. Mimo tego tego, że jestem głodny i burczy mi w brzuchu; na widok jedzie lub próbie zjedzenia czegokolwiek mam odruchy wymiotne. Po za tym zawsze w nieodpowiednich sytuacjach chce mi sie wypróżnić. Gdy zazwyczaj wtedy gdy się wypróżniam kał jest wodnisty. Bardzo mi to przeszkadza w życiu. Czy można coś z tym zrobić?

To, co może pan zrobić, to po pierwsze zdiagnozować, czy dolegliwości nie mają przypadkiem źródła somatycznego - u lekarza pierwszego kontaktu lub specjalisty gastrologa. Jeśli okaże się, że od strony ciała wszystko jest OK, warto zastanowić się nad terapią lub treningiem antystresowym, podczas którego nauczy się pan radzić ze stresem.