Problemy z zubożeniem funkcji kognitywnych i samooceną

Dzień dobry.Od dłuższego czasu mam duże problemy z zubożeniem funkcji kognitywnych i samooceną.Nie umiem uczyć się,pracować,wypoczywać,bawić,unikam ludzi(z lęku/poczucia niższości)i wyzwań.Rezygnuję z marzeń,zainteresowań,nie załatwiam spraw,nie myślę logicznie.Jestem rozbita,rozżalona,drażliwa i zmęczona,choć prawie nic nie robię(stąd poczucie winy).Wstydzę się uczuć(nawet pozytywnych)i zachowań.Nie mogę już dłużej udawać,że daję radę.Raz byłam u psycholog i?45min.płaczu.Mistrzyni auto-sabotażu

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Pani wiadomość, choć krótka, ukazuje wiele cierpienia, z którym bardzo trudno będzie sobie poradzić w pojedynkę. Jednorazowa wizyta u psychologa niczego nie zmieni. Sugeruję wizytę u psychoterapeuty, u którego rozpocznie Pani terapię.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Witaj, Twój post nie wskazuje na zubożenie funkcji poznawczych:) Choć oczywiście możesz to tak odczuwać. Skoro problemy trwają od dawna to widocznie potrzebne jest wsparcie z zewnątrz. W takich trudnościach jak opisałaś najskuteczniejsza jest psychoterapia. Jest dostępna w ramach NFZ, trzeba się dokładnie rozejrzeć po ośrodkach terapii, poradniach zdrowia psychicznego itp. Życzę odwagi do zmiany życia na lepsze!

Ma Pani dość duża autorefleksję, a to już dobrze rokuje na przyszłą pracę terapeutyczną! Polecam zgłosić się do psychoterapeuty i podjąć z nim współpracę. Jeżeli widzi Pani problem, potrafi go ulokować i nazwać - to już dużo. Terapia pozwoli Pani ogarnąć żal i smutek, który nagromadził się w przeciągu Pani doświadczeń.

Dzień dobry, jeżeli chce pani zmienić swoją sytuację i jest gotowa do pracy nad sobą zachęcam do podjęcia psychoterapii. Jest to proces długoterminowy, po kilku pierwszych spotkaniach (3-5) psycholog - psychoterapeuta postawi wstępna diagnozę i zaproponuje dalszą formę pracy. Pozdrawiam.